Вівторок, 06.12.2022, 17:15
Вітаю Вас Гість | RSS

ХЕРСОНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ст. № 35


Меню сайту
Форма входу

Безпека життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних перевезень

ІНСТРУКЦІЯ

з безпеки життєдіяльності учнів під час групових поїздок, пішохідних екскурсій, пішохідного та дорожньо-транспортного руху учнів

 

1. Загальні положення.

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час групових поїздок, пішохідних екскурсій, пішохідного та дорожньо-транспортного руху учнів поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час групових перевезень, навчальних екскурсій, пішохідного групового руху учнів.

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.

 

 2. Вимоги з безпеки життєдіяльності учнів під час групових поїздок, пішохідних екскурсій, пішохідного та дорожньо-транспортного руху.

2.1. Вимоги з безпеки життєдіяльності учнів під час групових поїздок, пішохідних екскурсій, пішохідного та дорожньо-транспортного руху учнів.

2.1.1. Чітко визначити маршрут руху.

2.1.2. Повторити правила дорожнього руху та алгоритм руху в колоні.

2.1.3. Перевірити наявність червоних прапорців для перекриття руху автомобільного транспорту на дорозі.

2.1.4. Починати рух у колоні тільки за вказівкою вихователя або наставника класу.

2.1.5. Виконувати рух тільки в тому напрямі, який зазначив вихователь або наставник класу.

2.2. Вимоги безпеки дорожнього руху учнів під час групових перевезень, навчальних екскурсій, пішохідного групового руху учнів.

2.2.1. Розрахуватися по парах та вишикуватися в колону.

2.2.2. Рухатися тільки за вказівкою вихователя або наставника класу.

2.2.3. Пересування по місту має Відбуватися тільки по пішохідних тротуарах, пішохідних доріжках.

2.2.4. Під час перетину проїжджої частини дороги, слід дочекатися, поки вихователь або наставник класу зупинить прапорцем рух автомобільного транспорту. Рух через дорогу можна здійснювати тільки на пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, за вказівкою дорослих за червоним прапорцем. Переходити дорогу перед прапорцем категорично заборонено.

2.2.5. Рух у колоні потрібно здійснювати середнім темпом, не поспішати, на відставати. Не можна виходити за зону видимості вихователя або наставника класу.

2.2.6. Уразі потреби користування міським транспортом під час пішохідного руху навчальної екскурсії (за дозволом управління освіти міської ради), поводитися в транспорті слід спокійно. Виходити та заходити в транспорт – за вказівкою дорослих. При перебуванні в транспорті сидіти або стояти в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень.

2.2.7. Під час руху по тротуарах і пішохідних доріжках колона має рухатися, притримуючись правого боку.

2.2.8. Організована група дітей може пересуватися тільки по тротуарах і пішохідних доріжках, а коли їх немає – по узбіччю дороги у напрямку руху транспортних засобів колодною, але тільки в світлу пору доби і лише, в супроводі дорослих із сигнальними прапорцями.

2.2.9. Якщо в зоні видимості не видно переходу або перехрестя, а дорога має не більш, ніж три смуги руху для обох його напрямків, можна переходити її під прямим кутом до краю проїжджої частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки і лише після того, як визначено відсутність небезпеки.

2.2.10. У місцях із регульованим рухом пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.

2.2.11. Чекати на транспортний засіб група учнів повинна на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, а якщо вони відсутні – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

2.2.12. На трамвайних зупинках, необладнаних посадковими майданчиками, пішоходам можна виходити на проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки транспортного засобу. Вихователі., наставник класу перекриває дорожній автомобільний рух червоним прапорцем;

2.2.13. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору і спеціальним звуковим сигналом, усі повинні утримуватися від переходу проїжджої частини або негайно покинути її.

2.2.14. Категорично заборонено виходити на проїжджу частину без вказівки вихователя, наставника класу; раптово виходити, вибігати на поїжджу частину, зокрема й на пішохідний перехід; переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом, якщо є роздільна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях із огородженням; затримуватися та зупинятися на проїжджій частині, якщо це не пов’язано з забезпеченням безпеки дорожнього руху.

2.2.15. Перебуваючи в автомобільному транспорті, категорично заборонено під час руху відвертати увагу водія від керування транспортним засобом та заважати йому в цьому; відчиняти двері транспортного засобу, не переконавшись, що він зупинився біля тротуару, посадкового майданчика, краю проїжджої частини, на узбіччі; перешкоджати зачиненню дверей та використовувати для їзди підніжки, виступи транспортних засобів; пересуватися по салону автотранспорту під час його руху, висовуватись у вікна чи люки, викидати сміття у вікна, люки.

 

 3. Вимоги безпеки після завершення групових перевезень, навчальних екскурсій, пішохідного групового руху учнів.

3.1. Вишикуватися для остаточної перевірки наявності учнів при по до зазначеного місця.

3.2. Заборонено без дозволу виходити або наставника класу залишати групу, добираючись додому.

3.3. 3.3. Рух додому здійснювати за об маршрутом, дотримую правил дорожнього руху.

 

4.  Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях, скоєння ДТП.

4.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити вихователя або наставника класу.

4.2. У разі скоєння ДТП на дорозі, свідком або учасником якої ви стали, потрібно:

· негайно повідомити вихователя або наставника класу;

· за телефонним або мобільним зв’язком повідомити в службу екстреної допомоги, якщо цього не може зробити вихователь або наставник класу (102 – міліція, 103 – швидка медична допомога);

· якщо ДТП трапилося на дорозі, слід переміститися в безпечне місце і чекати на вказівку вихователя або наставника класу;

· якщо ДТП трапилося підчас перевезення у транспорті, потрібно за на місці, не панікувати, не метушитися, а чітко виконувати вказівки дорослих.

Пошук
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Copyright MyCorp © 2022
Створити безкоштовний сайт на uCoz